Prezentare
Detalii
In Iudeea primului secol, urmasii Caii s-au dezvoltat intr-o comunitate impresionanta, mereu in crestere care nu poate fi ignorata.
Abigail, care s-a gandit ca si-a gasit in sfarsit un camin sigur, este prinsa intre fortele opuse. Doi petitori doresc s-o ceara in casatorie pe incantatoarea Abigail.
Ezra, un negustor evreu de succes si vaduv cu legaturi importante printre cei din Sinedriu cauta o mama pentru copiii lui.
Soldatul roman Linux este fascinat de farmecul ei si probabil i-ar putea oferi adapostul – poate chiar si dragostea – dupa care ea tanjeste.
Dar inima ei nu a fost cucerita de niciunul dintre acestia.
Oare credinta si curajul ei vor supravietui durerii sufletesti netarmurite?
Un licar de speranta o cheama pe Abigail sa inainteze…
Informatii suplimentare
Informatii suplimentare
| Cod | 22581 |
|---|---|
| Autor | Davis Bunn & Janette Oke |
| Editura | Nu |
| Nr. pagini | 388 |
| Dimensiuni | 13,5 x 20,5 cm |
| Anul publicarii | Nu |
| Seria | Nu |
| Volum | Nu |
| Colectie | Nu |
| Editia | Nu |
| Coperta | Nu |
| Legare | Nu |
| Limba | Nu |
| ISBN | Nu |
Comentarii
Comentarii (3)
- RecomandComentariu de Anca
-
Acest roman poate parea un pic plictisitor la inceput pentru cei care nu sunt pasionati de istorie...dar pe cat citesti mai mult, cu atat te indragostesti tot mai mult de personaje... fiecare personaj duce o lupta, unii fizica, altii spirituala. Dar modul in care se desfasoara viata lor si evenimentele din viata lor te iau prin surprindere. Pot sa spun ca este cu adevarat un roman bazat pe întâmplări Biblice. (Postat pe 21.10.2019)Evaluare - Un final neașteptat!Comentariu de Emanuela
-
Noi avem în familie o vorbă: filmele americane au întotdeauna un final fericit, iar filmele turcești se termină trist.Evaluare
Ei bine, finalul acestei cărți nu se încadrează în tiparele obișnuite! Cititorul va fi chiar surprins de modul în care sfârșește cartea! Deci te ține în suspans până la final!
Mie mi-a plăcut mult modul în care această carte explică viața și obiceiurile ucenicilor și a credincioșilor după învierea Domnului Isus și înălțarea Lui la cer. De asemenea avem și o privire din interiorul fariseilor și chiar îl cunoaștem mai bine pe celebrul Gamaliel.
O recomand cu căldură! (Postat pe 06.11.2018) - Comentariu de Carmen
-
O carte nemaipomenita. O recomand cu caldura! (Postat pe 28.08.2011)Evaluare
Scrie propriul tau comentariu.
Numai utilizatorii inregistrati pot evalua si scrie comentarii. Pentru a evalua si comenta, te rugam sa te autentifici sau sa-ti creezi cont.







