Prezentare
Detalii
Fiecare om își dorește ca viața lui să conteze, să fie de impact și plină de sens. Pentru aceasta, este esențial să înțelegem scopul pentru care am fost creați. Fără o astfel de înțelegere, viața devine confuză și lipsită de direcție. Deși moartea și jertfa lui Yeshua pentru păcatele noastre reprezintă punctul culminant al istoriei mântuirii, relația noastră cu Dumnezeu nu se rezumă doar la rolul Său de Mântuitor. La început, în Grădina Edenului, omul Îl cunoștea pe Dumnezeu ca și Creator, Tată și Învățător.
Înainte de păcat, nu exista nevoie de mântuire — doar o relație desăvârșită între Creator și creația Sa. Dacă omenirea nu ar fi căzut, am fi trăit pentru totdeauna în acel paradis perfect, fără durere, moarte sau despărțire. Rolul lui Dumnezeu ca Mântuitor a devenit necesar doar din cauza neascultării omului. Totuși, în veacul viitor, când păcatul va fi abolit, Dumnezeu va rămâne pentru totdeauna Creatorul, Tatăl și Învățătorul nostru.
Adevărul este că nu am fost creați doar ca să fim mântuiți, ci ca să trăim în comuniune deplină cu El și să împlinim scopul pentru care am fost făcuți. Acest ghid își propune să descopere exact acel scop — pentru viața de acum și pentru veșnicie.
Informatii suplimentare
Informatii suplimentare
| Cod | 315544 |
|---|---|
| Autor | Chad Holland |
| Editura | Alfa Omega Publishing |
| Nr. pagini | 60 |
| Dimensiuni | 14,5 x 20,5 cm |
| Anul publicarii | 2025 |
| Seria | Nu |
| Volum | Nu |
| Colectie | Nu |
| Editia | I |
| Coperta | flexibila |
| Legare | brosare |
| Limba | Romana |
| ISBN | Nu |
Comentarii
Scrie propriul tau comentariu.
Numai utilizatorii inregistrati pot evalua si scrie comentarii. Pentru a evalua si comenta, te rugam sa te autentifici sau sa-ti creezi cont.







