Prezentare
Detalii
O uimitoare experiență de viață
Chrissy a crescut cunoscând atât frumusețea iubirii, cât și caznele durerii. Fiica renumitului pastor Jim Cymbala, ce slujea o biserică aflată într-o zonă-problemă din Brooklyn, a avut ocazia să vadă efectele devastatoare ale subculturii străzii în viața unor oameni ajunși la disperare: dependenți de droguri, abandonați, alcoolici și cu multe alte soiuri de poveri. Căminul ei însă era un mic paradis, unde era înconjurată de iubire și afecțiune.
La un moment dat însă, Chrissy s-a rupt complet de acel loc minunat. Pornind pe o pantă alunecoasă, s-a adâncit tot mai mult în obsesia pentru o perfecțiune pe care nu reușea să o atingă. Amăgită de un ideal nebun, Chrissy a intrat într-o relație nesănătoasă cu un bărbat. Fără să-și dea seama, cu fiecare minciună adăugată, a devenit o cu totul altă persoană. Incapabilă să se desprindă dintr-o relație care îi distrugea viața, Chrissy și-a găsit eliberarea când nici nu mai spera.
Amăgită de inima mea este povestea tulburătoare a unei adolescente ale cărei alegeri au dus-o la disperare, dar și relatarea unei incredibile biruințe. Mai mult decât o simplă povestire despre o fiică rătăcitoare, experiența lui Chrissy este o mărturie a puterii suverane a lui Dumnezeu care poate scoate la lumină pe orice om, indiferent de abisul în care se zbate.
Chrissy Cymbala Toledo este căsătorită cu Al Toledo, prietenul care i-a fost mereu alături. Au trei copii și conduc biserica Chicago Tabernacle, o biserică vibrantă, multietnică, aflată în partea de nord a orașului Chicago. Chrissy slujește cu pasiune fetelor (de toate vârstele), îndrumându-le spre libertatea pe care o pot descoperi printr-o relație cu Cristos.
Informatii suplimentare
Informatii suplimentare
| Cod | 25096 |
|---|---|
| Autor | Chrissy Cymbala Toledo |
| Editura | Casa Cartii |
| Nr. pagini | 264 |
| Dimensiuni | 13,5 x 20,5 cm |
| Anul publicarii | 2017 |
| Seria | Nu |
| Volum | Nu |
| Colectie | Marturii |
| Editia | I |
| Coperta | flexibila |
| Legare | brosare |
| Limba | Romana |
| ISBN | 978-606-732-084-8 |
Comentarii
Comentarii (5)
- MinunatăComentariu de Magdalena
-
Este o carte extraordinară, pe care o recomand tinerilor creștini pentru a intelege cât de important este să rămână lângă Dumnezeu si să fugă de ispitele acestei lumi. De asemenea, o recomand părinților care au fii rătăcitori, pentru a nu iși pierde speranța si credința că rugăciunile lor sunt ascultate.Evaluare
Eu, personal, am plâns mult citind această carte, cu gândul la fiul meu rătăcitor....dar mi s-a întărit nădejdea că Dumnezeu va lucra, căci El este bun si îndurător. (Postat pe 17.02.2021) - Învățături pentru tinerele feteComentariu de Carmen
-
O carte din care tinerele fete au foarte multe lucruri de învățat. Se subliniază în primul rând consecințele neascultării de Dumnezeu și degradarea ființei umane. Consider că această carte trage un semnal de alarmă și se potrivește în condițiile vieții actuale. (Postat pe 08.02.2021)Evaluare - Foarte frumoasaComentariu de Diana
-
Este una dintre cele mai bune mărturii pentru fetele creștine! Este foarte frumoasa și, de asemenea, foarte emoționantă! Se mai poate intitula și “Povestea fiicei risipitoare”. Recomand! (Postat pe 20.12.2019)Evaluare - Deosebita marturie! Recomand carteaComentariu de Cristina
-
Mi-a fost de mare folos, si cred ca toate tinerele crestine pot invata din aceasta istorisire, evitand asa multe ispite si curse ale tineretii. In acelasi timp, finalul cartii cuprinde frumusetea unei vieti restaurate de Dumnezeu si predate Lui! (Postat pe 08.12.2018)Evaluare - recomandComentariu de Natalia
-
Am fost sceptică atunci când mi-a fost recomandată.Evaluare
Dar evidențiază luptele pe care le duc fetele crescute in familii crestine! O recomand! (Postat pe 20.12.2017)
Scrie propriul tau comentariu.
Numai utilizatorii inregistrati pot evalua si scrie comentarii. Pentru a evalua si comenta, te rugam sa te autentifici sau sa-ti creezi cont.







